Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Sherbimet > Sherbimi Social

Sherbimi Social

​​​​​​

                                              BASHKIA VORË                                           SEKTORI  I SHERBIMIT SOCIAL​​

 ​

Sektori i Shërbimit social mbeshtetur ne ligjin Nr.9355 datë 10/03/2005 "Për shërbimet shoqërore" e ka përqëndruar punën e tij në këto drejtime kryesore:

  • Zbërthimin e legjislacionit dhe zbatimin e tij të ndihmës ekonomike, vendimeve dhe udhëzimeve, vendimeve dhe udhëzimeve që dalin nga qeveria
  • Zbatimin e Vendimit Nr 904 te datës 12.12.2012  për përcaktimin e kritereve, të procedurave dhe dokumentacionit të përfitimit të ndihmës ekonomike, në zonat pilot.
  • Kjo zyre merret dhe me procedurat dhe dokumentacinin për Paaftesinë, Invaliditetin, dhunën në familje dhe probleme të tjera sociale.
  • Në sektorin e Shërbimit Social të Bashkisë Vorë trajtohen me Shërbim Social keto kategori: ​


​​

  •  Ndihmë Ekonomike 223 familje 
  • Paaftësi 349 familje 
  • Invalid 273 familje. 

    

Përgjegjës sektorit tëShërbimit Social: Lutfi Picari                                                            

Eventet

<mars 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Se shpejti


Buletini Informativ