Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Sherbimet > Zyra e Gjendjes Civile

Zyra e Gjendjes Civile

​ 

                                     BASHKIA VORË

Zyra e Gjendjes Civile  kryen këto detyra:

 1. Përditëson Regjistrin Kombëtar të Gjëndjes Civile;
 2. Mban aktin e lindjes;
 3. Mban aktin e martesave;
 4. Mban aktin e vdekjeve;
 5. Lëshon dokumentin e identitetit;
 6. Lëshon çertifikata lindje/familjare të martesës/vdekje sipas mënyres së përcaktuar në ligj;
 7. Plotëson detyrimet e përcaktuara në aktet ligjore e nënligjore të institucioneve të tjera shtetërore dhe të subjekteve të interesuara;
 8. Ndjek probleme që dalin nga takimi me punonjës të gë​ndjes civile;
 9. Përgatit posten periodike;
 10. Miraton ndarje dhe bashkime familjare;
 11. Zbardh vendime të Gjykates;​                                                                                                                                                                                                                                       rgjegjësi i sektorit të gjendjes civile : Elda Ciku

Eventet

<gusht 2020>
HënMarMërEnjPreShtDie
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Se shpejti


Buletini Informativ