Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Sherbimet > Emergjencat

Emergjencat

​​

Aplikimi për dhënien e ndihmës financiare familjarve që u është djegur shtëpia.

Në bazë të VKM nr 329 datë 16.05.2012 “Për kriteret dhe proçedurat e dhënies së ndihmës shtetërore financiare për mbulimin e dëmeve të shkaktuara nga fatkeqësi natyrore . Kryejmë proçedurat e marrjes së dokumentacionit për dhënien e ndihmës së menjehërshme për këto raste dhe vazhdimin e proçedurave të mëtejshme. Dokumentacioni që kerkohet është:

  • Kërkesën e familjarit për ndihmë në rastin e fatekeqësisë.
  • Vërtetimin  nga sektori i PMNZH-së.
  • Çertifikatën familjare.
  • Fotokopje karte identiteti.​
  • Fotografi të objektit të djegur.
  • Vërtetim nga rajoni.(si banor i atij rajoni)
  • Deklaratën e materialeve të djegura të hartuar në prani të perfaqësuesit të rajonit.

Eventet

<korrik 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti


Buletini Informativ