Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Takim me edukatoret e Bashkisë Vorë

Kategorite

Filtro:

Takim me edukatoret e Bashkisë Vorë

​​Me datë 30.01.2017 është zhvilluar takimi me edukatoret e kopshteve nga kryetari i Bashkisë Vorë. Duke u bazuar në ligjin me nr. 139/2015 për Qeverisjen Vendore, i cili ka hyrë në fuqi  me datë 30.01.2016 rregullon organizimin dhe funksionimin e njësive të Qeverisjes Vendore si dhe përcakton funksionet, kompetencat, të drejtat dhe detyrat e tyre e të organeve përkatëse. Në fjalimin e tij Z.Fiqiri Ismaili trajtoi disa çështje që lidhjen me funskionimin sa më të mirë të punës së punonjësve.

Bashkia Vorë ka ngritur komisionin për emërimin e punonjësve te Arsimit Parashkollor. Është menduar të hapet Portali i Punë​simit. Do të ketë 2 drejtori me qendër  në Vorë dhe në Domje. Disiplina në punë​ është një​ nga shtyllat kryesore të institucionit. Do meren masa të menjëhershme në​ raste dhune psiokologjike ose fizike. Nuk do të​ lejohen aktivitetet me karakter fetar, shpërndarje e literaturës fetare, libra të ndryshëm.  Bashkëpunimi me prindërit duhet të jetë në lartësin e duhur. Fondet e mbledhura  nga nxënësit duhet të jenë transparente. Punonjësit ndihmës duhet të kryejnë detyrat me përpikmëri dhe seriozitet.

 

Eventet

<prill 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Se shpejti


Buletini Informativ