Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Rikonstruksion i kopshtit Vore

Kategorite

Filtro:

Rikonstruksion i kopshtit Vore

Shtatori do t'i gjejë më të vegjlit e Vorës me kopësht të ri e me kushte bashkëkohore.Bashkia e Vorës ka rikonstruktuar plotësisht godinën e Kopshtit Vorë, i cili do të mirëpresë fëmijët me 11 Shtator.Bashkia e Vorës ka vijuar me përurimin e kopshteve  të rikonstruktuara me fondet e saj. Kryebashkiaku Ismaili tha se brenda javës përfundon rikonstruksioni i të gjitha kopshteve. "Vora do të ketë mundësi të thotë se kopshtet publike kanë përfunduar, janë moderne edhe në lagje të cilat kanë nevojë për më shumë vëmendje, por të paktën e themi me krenari që, çështjet e fëmijëve në këtë qytet kemi filluar t'i zgjidhim me kopshtet dhe me shkollat që kemi filluar të ndërtojmë". Kryetari i Bashkisë kërkoi angazhimin e të gjithëve për të mirëmbajtur këto investime të rëndësishme në kushtet kur fondet e bashkisë janë të limituara.​

 
Eventet

<shtator 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ