Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Njoftim

Kategorite

Filtro:

Njoftim


Banesat brenda zonës së rindërtimit do të trajtohen në bazë të sipërfaqes së paraqitur në dokumentin e depozituar pranë zyrave të Rindërtimit të Bashkisë Vorë, që vërteton pronësinë, pavarësisht nëse kanë apo jo pronë tjetër brenda Bashkisë së Vorës.

Në rast se sipërfaqja e banesës është më e vogël se standarti i sipërfaqes për frymë vendosur nga programi i rindërtimit, dhe familja e aplikuesit sipas gjendjes civile të datës 26/11/2019 nuk ka pronë tjetër përveç asaj që ka deklaruar, atëherë aplikanti do të trajtohet sipas programit të rindërtimit (standarti për pjesëtar të familjes).

Aplikantët që nuk kanë mundësi të bëjnë deklarimin e përgjegjësisë apo prokurë që autorizon dikë tjetër të deklarojë në vend të tyre, do të  verifikohen në një fazë të dytë.

Eventet

<dhjetor 2020>
HënMarMërEnjPreShtDie
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ