Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Ndërtimi i shkollës së re në fshatin Kuç

Kategorite

Filtro:

Ndërtimi i shkollës së re në fshatin Kuç

​​​

Bashkia Vorë po ndërton godinën e re të shkollës 9-vjeçare në fshatin Kuç, që fëmijët të rregjistrohen në shkollën që kanë më afër me banesën e tyre.Nëse çojmë infrastrukturën dhe mësuesit e duhur nuk ka asnjë arsye pse një​ nxënës nga fshati Kuç të marrë përditë furgonin për të shkuar në shkolle, duke u kthyer në kosto shtesë për familjen. Koha kushton, ka vlerë, s’mund ta shpërdorojmë . Duke ofruar këtë infrastrukturë, bëjmë shumë më shumë familje të mendojnë që nuk ka nevojë të vijnë nxënësit këtu. Çojmë një mësues të mirë atje dhe Bashkia bën terrenet e mira dhe infrastrukturën që secili ta ketë shkollën në komunitetin e vet, mundësisht në një distancë që mund të bëhet në këmbë edhe nga nxënësit. Ky është një premtim i mbajtur nga kryetari i Bashkise Vorë Z.Fiqiri Ismaili për banorët e fshatit Kuç​.


Eventet

<dhjetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627
28
e mërkurë, nëntor 28, 2018
29
e enjte, nëntor 29, 2018
3012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Se shpejti


Buletini Informativ