Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Mbledhja e muajit Maj e Këshillit Bashkiak Vorë

Kategorite

Filtro:

Mbledhja e muajit Maj e Këshillit Bashkiak Vorë

​​​

​​Me datë 23.05.2018 u zhvillua mbledhja e rradhës e Këshillit Bashkiak Vorë.


1.Ndihma ekonomike nga MPCS për muajin 1-31.05.2018

2.Ndihma e Paaftësisë së kufizuar dhe invalid për muajin 1-31.05.2018

3.Mbi miratimin e dhënies së kompensimit të energjisë elektrike të familjeve të skemës ekonomike Maj 2018.

4.Mbi propozimin për dhënie ndihme ekonomike nga fondi i kushtëzuar për bllok ndihmen ekonomike deri në 6%.

5.Mbi disa ndryshime në vendimin nr.75,datë 26.12.2017 "Për sistemimin e taksave dhe tarifave vendore" në bashkinë Vorë

6.Mbi miratimin e dhënies së ndihmës ekonomike për personat me dializë, kimioterapi dhe sëmundje të rrezikshme.

7.Mbi miratimin e fondeve për shpronsime publike.

8.Mbi ndryshim zërash në buxhetin e Bashkisë Vorë të vitit 2018.

9.Mbi miratimin e dhënies së ndihmës financiare.

10.Te ndryshme.

Eventet

<dhjetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627
28
e mërkurë, nëntor 28, 2018
29
e enjte, nëntor 29, 2018
3012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Se shpejti


Buletini Informativ