Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Mbledhja e Këshillit Bashkiak Vorë

Kategorite

Filtro:

Mbledhja e Këshillit Bashkiak Vorë

​Me datë 28.03.2018 u zhvillua mbledhja e rradhës e Keshillit Bashkiak Vorë.Me rend dite:

1.Ndihma ekonomike nga MPCS për muajin 1-31.03.2018

2.Ndihma e Paaftësisë së kufizuar dhe invalid për muajin 1-31.03.2018

3.Mbi miratimin e dhënies së kompensimit të energjisë elektrike të familjeve të skemës ekonomike mars 2018.

4.Mbi miratimin e sipërfaqes së tokës për varreza publike në fshatin Palaq,njësia administrative Prezë, Bashkia Vorë.

5.Mbi propozimin për dhënie ndihme ekonomike nga fondi i kushtëzuar për bllok ndihmen ekonomike deri në 6%.

6.Dhënie ndihme financiare.

7.Dhënien e ndihmës finaciare që kanë pësuar dëme nga fatkeqësia natyrore nga reshjet e shiut të datës 30.11.2017.

8.Mbi miratimin e linjës së autobuzave  rrethqytetase Prezë-Tiranë.

9.Mbi miratimin e linjës qytetase Vorë -Gërdec -Vorë.

10.Mbi planifikimin e P.B.A për vitet 2019- 2021 në bazë të ligjit NR.106 datë 30.11.2017 dhe V.K.M nr 132 dt.07.03.2018.

11.Mbi miratimin e tavanëve përgatitore të shpenzimeve të programeve për projekt buxhetin afatmesëm 2019-2021.

12.Të ndryshme.


Eventet

<tetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti


Buletini Informativ