Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Konstruksion i rruges ne Berxull

Kategorite

Filtro:

Konstruksion i rruges ne Berxull

 

Kryebashkiaku Ismaili  tha se falë investimeve të Bashkisë Vorë  është përmirësuar infrastruktura, e cila ka rritur edhe vlerën e pronës në këto zona. Ai siguroi se projektet e bashkisë do të shtrihen në të gjitha njësitë administrative për ndërtimin e rrugëve dhe shkollave të reja. "Shumë banesa që konsideroheshin vetëm banesa me mure të larta, sot quhen vila, pa e ndryshuar formën e ndërtesës, por vetëm nga fakti se kanë ulur gardhet, kanë vendosur kangjella, është zhvendosur trotuari, janë bërë veshjet me pllakë etj. Angazhimi i Bashkisë Vorë është që, siç kemi bërë në zonën e Vorë me asfaltimin e rrugëve derë më derë, me kopshte , kështu do të vazhdojmë edhe në njësitë administrative Berxull dhe Prezë.

    

Një investim bashkëkohor  eshte bere nga bashkia Vore  duke konstruktuar rrugen Berxull Sipas drejtuesit të punimeve punimet u përqendruan në asfaltimin e rrugës dhe vendosjen e bordurave anësore, duke u dhëne qytetarëve një mjedis të kulturuar, dhe duke përmisuar dukshëm jetën e tyre.​


Eventet

<dhjetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627
28
e mërkurë, nëntor 28, 2018
29
e enjte, nëntor 29, 2018
3012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Se shpejti


Buletini Informativ