Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Gëzuar festat e Nëntorit

Kategorite

Filtro:

Gëzuar festat e Nëntorit

 

Festat e Nëntorit janë ndër ditët më të rëndësishme për vendin tonë dhe ndër më të mëdhat në të gjithë historinë e kombit. Këto ditë duhen festuar me krenari nga të gjithë shqiptarët. Nxënësit e shkollës së Mesme Isa A Boletini Vorë festuan me këngë e valle nga të gjitha trevat shqipëtare, po ashtu organizuan një konkurs me punime artistike dhe piktura me simbolet atdhetare.
Ky aktivitet u mbështet nga Drejtoria e Kulturës Rinisë dhe Sporteve e cila vlerësoj me çertifikata punimet artistike, pikturat dhe interpretimet më të mira.
Bashkia Vorë ju uron gëzuar Festat e 28-29 Nëntorit.Eventet

<dhjetor 2020>
HënMarMërEnjPreShtDie
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ