Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Gëzuar 1 Qershorin!

Kategorite

Filtro:

Gëzuar 1 Qershorin!

​​​​​Sot është 1 Qeshori dita e fëmijëve, një nga festat më të bukura e të sinqerta.Bashkia Vorë uron çdo të rritur në këtë ditë të zbulojë pak nga ai fëmija i dikurshëm, "Piter Pani" që nuk donte të rritej, dhe t'u bashkohet vogëlushëve në këtë ditë plot ngjyra.

 

Me rastin e festës së 1 Qeshorit nën kujdesin e veçantë të kryetarit të Bashkisë Vorë Z.Fiqiri Ismaili u organizuan një sërë aktivitetesh kulturore. 


Një prej tyre ishte në kopshtin e Vorës, në bashkëpunim me drejtoreshën  Znj.Mimoza Përzhilla u zhvillua festa e 1 Qeshorit në ambjentet e kopshtit.


Aktiviteti tjetër ishte në kopshtin e Domjes, në bashkëpunim me drejtoreshën     Znj.Elsa Dragjoshi u zhvillua festa e 1 Qeshorit në ambjentet e kopshtit.                       Gëzuar 1 qershorin fëmijë!


Eventet

<korrik 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Se shpejti


Buletini Informativ