Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Festa e qytetit Vorë

Kategorite

Filtro:

Festa e qytetit Vorë

​​​​​​Nën kujdesin e veçantë të kryetarit të bashkisë Vorë Z.Fiqiri Ismaili me 6 Korrik u organizua festë per 80-vjetorin e qytetit.

Në këtë ditë të rëndësishëm për qytetin u organizua një koncert i madh festiv përgjatë gjithë ditës.

Në orën 9:30 banda frymore përshëndeti festën duke marshuar në rrugët e qytetit. Në orën 10:00  u bë çelja e panairit të ushqimeve dhe traditave në shtëpizat prej druri në qëndrën e qytetit. Në orën 11:00 artistët e cirkut në skenë me spektakël show për të gjithë fëmijët. Në orën 12:00 spektakël i nxënësve të shkollave të mesme dhe 9-vjeçare të bashkisë Vorë. Në orën 13:00 performanc Taekwon-do i.t.f. Në orën 14:00 performace me Dj .Në orën 17:00 ndeshje futbolli midis ekipit Fk -Vora dhe të rinjve në fushën e Marqinetit. Në orën 19:00 spektakël i madh show me yjet e skenës , Valbona Halili, Bujar Qamili, Eranda Libohova, Pirro Cako, Çiljeta Xhilaga, Era Rusi, Xhavit Dedej Mirjeta Mema  si dhe artistë të Humorit nga Portokallia. 

Në orën 22:30 spektakël fishekzjarresh
Gëzuar ditën e qytetit tonë!


Foto.JPG    foto_0.JPG   foto_01.JPG

foto_02.JPG  foto_03.JPG   Foto_4.JPG

foto_05.JPG foto_06.JPG  foto_07.JPG

foto_08.JPG foto_09.JPG foto_10.JPG 
-0:20


Eventet

<prill 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Se shpejti


Buletini Informativ