Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Analiza vjetore për 2017 dhe objektivat për 2018

Kategorite

Filtro:

Analiza vjetore për 2017 dhe objektivat për 2018

​​Sot më datë 08.01.2018 në Bashkinë Vorë  u bë analiza vjetore për vitin e kaluar 2017, sa janë realizuar objektivat e atij viti. U bë një analizë e hollësishme për performancën e çdo drejtorie dhe sektori.

Gjithashtu u fol për objektivat, qëllimet dhe detyrat për të gjithë admnistratën e bashkisë. Nga projekt buxheti 2018-2020, do të përfundojnë të gjitha projektet e nisura nga Bashkia Vorë.​

Bashkia Vorë një nga objektivat kryesore për këtë vit ka lyerjen e pallateve dhe fasadave, rregullimin e hapsirave ndërmjet tyre, shtimin e hapsirave publike dhe gjelbrimin e tyre. Po ashtu mbeten në vemendje të bashkisë fshatrat dhe dy njësite administrative, në të cilët do të asfaltohen rrugët dytësore dhe tretësore.Eventet

<tetor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti


Buletini Informativ